Czy można udzielić zamówienia w trybie zapytania o cenę na usługi sprzątania pomieszczeń i pielęgnacji terenów zielonych? Do wykonawcy będzie należało sprzątanie pomieszczeń biurowych, polegające na ...

Najlepsze komentarze czytaj wPrzetargach.pl >>>


Czy można udzielić zamówienia w trybie zapytania o cenę na usługi sprzątania pomieszczeń i pielęgnacji terenów zielonych?

Do wykonawcy będzie należało sprzątanie pomieszczeń biurowych, polegające na opróżnianiu koszy na śmieci oraz pojemników niszczarek, czyszczeniu biurek, krzeseł, szaf i parapetów z kurzu na sucho lub wilgotną tkaniną zwilżoną w wodnych roztworach łagodnych środków czyszczących, odkurzaniu wykładzin dywanowych, zamiataniu i myciu posadzek ceramicznych, myciu wykładzin PCV oraz myciu ścian z płytek ceramicznych w pomieszczeniach kuchennych oraz odkurzaniu w miarę potrzeb żaluzji aluminiowych poziomych oraz ram okiennych i parapetów, grzejników CO, utrzymaniu w czystości pomieszczeń sanitarnych, myciu umywalek, zlewozmywaków, blatów i stołów kuchennych, koszeniu trawników i dosiewaniu trawy, pielęgnacji roślin w gazonach i klombach (pielenie i podlewanie), uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości służących dla ruchu pieszego, schodów wejściowych do budynków, parkingów, wjazdów do garażu oraz z dróg dojazdowych, myciu okien.


Usługi określone w opisie przedmiotu zamówienia należy zaliczyć do usług powszechnie dostępnych i o ustalonych standardach jakościowych.

W przypadku usług tego rodzaju oczywistym jest, że usługi te są usługami bieżącego użytku oraz służą zaspokojeniu podstawowej potrzeby, jaką jest utrzymanie w czystości obiektów biurowych (wewnątrz i na zewnątrz) i ich bezpośredniego otoczenia.

Usługi te są jak najbardziej usługami powszechnymi oferowanymi przez liczne podmioty na rynku, co umożliwia łatwy dostęp do tych dóbr przez praktycznie nieograniczoną grupę konsumentów.

Usługi te są wszędzie wykonywane w zasadzie w ten sam sposób, a różnicuje je tylko cena.

W związku z powyższym opisane usługi można nabywać w trybie zapytania o cenę.


Opracowanie: Zespół wPrzetargach